Jak na to?

Jak probíhá hlasování v referendu?

Hlasování probíhá obdobně jako u voleb, hlasovací lístky jsou však oprávněným osobám k dispozici až přímo v hlasovací místnosti. Hlasování musí být provedeno voličem osobně a je anonymní. O každé z 5 otázek občan hlasuje samostatně, to znamená, že u každé otázky může zvolit odpověď buď ANO, nebo NE a může odpovědět jen na vybrané otázky.

Pozor, hlasování v rámci referenda
probíhá v jiné místnosti, než kde
probíhají obecní volby.

Přehled hlasovacích místností je ZDE

Aby bylo referendum pro politiky závazné, musí v něm hlasovat alespoň 35 % voličů. Pokud chcete v referendu hlasovat, řekněte to, prosím, i svým známým a přátelům. Omezení hazardu, otevření zámku pro veřejnost nebo MHD pro děti a seniory zdarma za to stojí!

Jak se mohu zapojit?

 • 5. nebo 6. října hlasovat v referendu ve svém volebním okrsku.
 • Referendum můžete podporovat v diskusích na internetu a sociálních sítích.
 • Můžete přijmout brigádu a vydělat si 2 000 Kč za 2 dny: Jedná se o informování o referendu před volebními místnostmi 5. a 6. října 2018 (pátek 14 - 20 hodin, sobota 8 - 14 hodin).
 • Přihlásit se k brigádě nebo položit dotaz můžete na info@zmena.cz nebo na bezplatné lince 800 460 460.
  MHD pro děti a seniory zdarma
  Souhlasíte s tím, aby město upravilo tarif hromadné dopravy tak, aby děti ve věku do 15 let a senioři nad 65 let měli MHD nejpozději od 1. 1. 2019 zdarma?
  Větší regulace hazardu také v Liberci
  Souhlasíte s tím, aby město Liberec učinilo veškeré možné kroky k regulaci hazardu tak, aby v Liberci bylo do konce roku 2019 max. 7 míst s tzv. živou hrou?
  Liberecký zámek vykoupit a zpřístupnit
  Souhlasíte s tím, aby město do konce roku 2018 koupilo liberecký zámek a přilehlý zámecký park za cenu max. 96,5 mil. Kč?
  Obnova lesního amfiteátru
  Souhlasíte s tím, aby město obnovilo bývalý lesní amfiteátr v Lidových sadech?
  Revitalizace Veseckého rybníku
  Soulasíte s tím, aby město vykoupilo od Povodí Labe hráz u Veseckého rybníku, tzv. Tajchu, a připravilo projekt citlivé revitalizace jeho okolí?